Ana Sayfa | Sunum | İletişim | English      
 
         

 

Haberler

   

Yapı Akustiği Yönetmeliği Yayınlandı - Mayıs 2017

Akustik alanında uzun zamandır beklediğimiz, çalışmalarında görüş bildirdiğimiz, yapı sektöründe akustik uygulamaları zorunlu hale getirip yaygınlaştıracak olan Yapı Akustiği Yönetmeliği 31.05.2017 itibariyle Resmi Gazete`de yayınlandı. http://www.resmigazete.gov.tr

 
 
   

Talayman Akustik Yeni Ofisinde - Eylül 2016

Talayman Akustik 3 Eylül 2016 itibariyle yeni ofisinde hizmete başladı. Talayman Akustik uzman ekibi ile birlikte Akustik Tasarım ve Projelendirme, Akustik Danışmanlık, Akustik Ölçümler ve Özel Akustik Uygulama alanlarında hizmet vermeye devam ediyor. Yeni Adresimiz: İnönü Cad. Sümer Sk. Zitaş İş Merkezi C3 Blok Kat:3 No:9 Kozyatağı / İstanbul

 
 
   

Yalıtım Dergisi Temmuz Sayısında Yer Aldık - Temmuz 2016

Genel Müdürümüz Türker Talayman`ın, "Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Tuzla Akustik Laboratuvarları" adlı makalesi Yalıtım Dergisi`nde yayınlandı. Dergiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://abone.yalitim.net/abone/items/yalitim148/index.html

 
 
   

Yapı Dergisi Mart Sayısında Yer Aldık - Mart 2014

Genel Müdür`ümüz Türker Talayman`ın, "Hacim Akustiği ve Yapılardaki Önemi" adlı makalesi ve Akustik Uzmanı`mız Dirun Ergin`in "Acıbadem Üniversitesi Konferans Salonu" örnek çalışması akustik simülasyon ve plan-kesit gösterimleri ile akustik tasarım ve projelendirme örneği olarak Yapı Dergisi`nde yayınlandı. Derginin ilgili sayfalarına basında bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 
 
   

Talayman Akustik`ten ISO Denetiminde %100 Başarı - Şubat 2013

Talayman Akustik ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi denetiminden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sıfır hata ve %100 başarı ile geçti. ISO sertifikasyonunun 4. yılında Uluslararası Akredite Belgelendirme Kuruluşu SZUTEST tarafından yapılan bağımsız denetlemede, ISO 9001:2008 standardını iş süreçlerine sıfır hata ve %100 başarı ile uyguladığı belirlenen firma kalitesinden söz ettirmeye devam ediyor.

 
 
   

"Akustik Konfor Lüks Değil Gereklilik" Ekoyapı Dergisi - Eylül 2012

Ekoyapı Dergisi`nin Talayman Akustik Genel Müdürü Türker Talayman ile gerçekleştirdiği söyleşi Eylül 2012 sayısında yayınlandı. Söyleşide akustik konusu yapı ve şehir ölçeğinde değerlendirildi; gürültü kontrolü, gürültü haritaları, mevzuatın bugünkü durumu, yeşil bina akustik değerlendirmesi ve Talayman Akustik projelendirme ve ölçüm çalışmaları hakkında bilgi verildi. Söyleşinin tam metnine basında bölümünden ulaşabilirsiniz.

 
 
   

SURYAPI`nın tercihi Talayman Akustik - Mayıs 2012

Talayman Akustik lüks konutlara özel akustik projelerine devam ediyor. İstanbul Çamlıca`da 155 bin metrekarelik brüt arsa üzerine inşa edilecek SURYAPI EXEN projesinde yer alan 44 Katlı İkiz Kule`nin tüm mahallerinin ve ayrıca Yatay Konut Bloklarına ait Teknik Hacimler ve Sosyal Tesis`in "Akustik Projelendirme, Akustik Performans Ölçümleri ve Uygulama Kontrolörlüğü" hizmetleri Talayman tarafından gerçekleştirilecek.

 
 
   

Talayman Kalite Sisteminde 3. Yılını Kutluyor! - Nisan 2012

Akustik mühendisliği alanında faaliyet gösteren Talayman Akustik, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi denetiminden sıfır hata ve %100 başarı ile geçti. ISO sertifikasyonunun 3. yılında Uluslararası Akredite Belgelendirme Kuruluşu SZUTEST tarafından yapılan bağımsız denetlemede, ISO 9001:2008 standardını iş süreçlerine sıfır hata ve %100 başarı ile uyguladığı belirlenen firma kalitesinden söz ettirmeye devam ediyor.

 
 
   

Geleceğin Televizyonu

Akustik Projesi Talayman tarafından yapılan Doğuş Yayın Grubu`nun yeni stüdyoları tasarımı ve teknolojisiyle Geleceğin Televizyonu’nu temsil ediyor. Bünyesinde NTV, CNBC-E, NTV Spor gibi TV kanallarını ve ayrıca NTV Radyo, Kral FM, Virgin, Eksen ve Voyage gibi radyo kanallarını barındıran yeni stüdyoların akustik projelendirme ve danışmanlık sürecinde Midek Mingü Mimarlık ve Clickspring Design firması ile koordineli bir çalışma gerçekleştirildi.

 
 
   

Hilton Bakü Hizmete Açıldı.

Akustik Projelendirme, Ölçüm, Uygulama Kontrolorlüğü ve Danışmanlık hizmetleri Türker Talayman tarafından gerçekleştirilen Bakü Hilton Oteli 2011 yılının son aylarında hizmete açıldı. Hacim akustiği, iç ve dış gürültü denetimi konularına ağırlık verilen proje Mimar Kazım İspahani tarafından tasarlandı. Koray İnşaat`ın yapımını üstlendiği 48 bin 100 metrekare alana sahip otel tamamen Türk müteahhitleri tarafından yapılan ilk otel olma özelliğini de taşıyor.

 
 
   

Bükreş Petrom City HQ Ölçümleri Yapıldı.

Romanya Bükreş’te lider petrol şirketi PETROM için üç bloktan oluşan ofis bina kompleksi inşa edilmiş durumdadır. Havalanına yakın bir noktada bulan binanın cephe sistemi ses yalıtım düzeyi ile üst düzey yönetici odalarının gizlilik açısından yalıtımı konusunda özel detaylar uygulanmıştır. Talayman Akustik inşaatın kesin kabul işlemleri kapsamında çok noktada cephe ses yalıtım düzeyi, odalar arası ses yalıtım düzeyi ve yansışım süresi ölçümlerini ISO 140-4 ve ISO 140-5 uluslararası standartları uyarınca kalibre cihazlarla gerçekleştirmiştir.

 
 
   

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Uygulamasında Bir Yılı Geride Bıraktık.

Talayman Akustik ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulamasında bir yılı geride bıraktı. Mart ayında gerçekleştirilen denetimde tüm süreçlerinden geçerli not alan firma kalite belgesini bu yıl Szutest firması aracılığıyla TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)`tan aldı. Talayman Akustik ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile müşteri talebinin alınmasından teklif aşamasına, iş programının oluşturulmasından hizmetin gerçekleştirilmesine ve müşteri memnuniyeti anketlerinin yapılmasına kadar olan tüm prosesleri planlayıp başarı ile uyguluyor.

 
 
   

FTI – (Façade Testing Institute Laboratories) Akustik Laboratuvarları Projesi Tamamlandı.

Türkiye’de yapı fiziği ve özellikle cephe sistemlerine dayalı geniş yelpazede ölçüm hizmetleri sunan FTI Laboratuvarları bünyesinde yapı elemanları ve cephe sistemlerinin ses yalıtım düzeyi ölçümlerine yönelik olarak inşa edilen akustik laboratuvarların tasarım, projelendirme, uygulama kontrolörlüğü ve akustik açıdan doğrulama ölçümleri Talayman Akustik tarafından gerçekleştirildi. Laboratuvarlar, ISO 140-3 ve ISO 10848 standartları uyarınca test yapılabilmesi için olanak sağlıyor.

 
 
   

Çırağan Sarayı Kempinski Oteli Akustik Ölçümleri Tamamlandı.

İstanbul’un en prestijli oteli olan Çırağan Sarayı Kempinski Oteli dahilinde birçok mahal ve sistem detayının akustik performans ölçümleri, gürültü düzeyi ve yansışım süresi ölçümleri gerçekleştirildi. ISO 140-4, ISO 140-5, ISO 3382 gibi uluslararası standartlar uyarınca kalibre cihazlarla gerçekleştirilen ölçümler sonucunda elde edilen verilerle mevcut akustik performansın güncel akustik konfor kriterleriyle karşılaştırılması sağlandı.

 
 
   

Talayman Akustik Hizmet Kalitesini Tescilledi.

Akustik mühendisliği alanında faaliyet gösteren Talayman Akustik, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi aldı. Talayman Akustik mimarlık ofisleri ve inşaat firmalarından oluşan müşteri portföyüne akustik projelendirme, tasarım, modelleme, ölçüm, uygulama ve kontrolörlük hizmetleri sunuyor.

 
 
   

The Seed`in Akustiğine Müzisyenlerden Tam Not

Akustik projesi Türker Talayman tarafından tasarlanan Sakıp Sabancı Müzesi The Seed çok amaçlı salonu pek çok sanatsal aktiviteye ev sahipliği yapıyor. 15 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Yeni Yıl Konseri’nde The Seed`in akustik kalitesi müzisyenler tarafından tam not aldı. The Seed, elipsoid formu sebebiyle akustik tasarımı zor bir yapı olarak değerlendiriliyor.

 
 
   

NTV - Bay Yeşil’e Konuk Olduk.

Genel Müdür’ümüz Türker Talayman, 6 Temmuz tarihinde NTV'de yayınlanan Celal Pir'in sunduğu Bay Yeşil programının canlı yayın konuğuydu. Türker Talayman ve Celal Pir, İstanbul’un; E-5 otoyolu, TEM O1 otoyolu, Taksim Metro Hattı, SSK Okmeydanı Hastanesi Önü, Elmadağ’daki Sessiz Asfalt Önü gibi gürültü seviyesinin yüksek olduğu noktalarında gürültü ölçümü yaptı. Programda İstanbul’un gürültü kirliliği trafik açısından değerlendirildi ve gürültü kirliliğinin insan sağlığına etkileri tartışıldı.

Program kaydını izlemek için lütfen tıklayınız.

 
 
 
ana sayfa
sunum
iletişim
 
akustik projelendirme
akustik ölçüm
gürültü denetimi
titreşim kontrolü
 
 
 
referanslar
hakkımızda
basında
üyelikler
kalite yönetimi
 
müşteri görüşleri
yeşil binalarda akustik
haberler